Ředidlové laky

Ředidlové laky

Pokud chcete, aby Vaše podlaha vypadala klasicky, měli byste použít ředidlové laky. Je nesporné, že ředidlové laky poskytnou podlahám vysoce kvalitní povrch a dodají jim útulný, klasický vzhled. Příprava podkladu pro ředidlové laky Synteko je možná tmelem FAST FILLER a základním lakem FAST SEALER. Ředidlové laky Synteko lze aplikovat přímo na neošetřené nebo na již natřené povrchy z tvrdého dřeva nebo parketové povrchy.

 FAST SEALER

FAST SEALER

Synteko FAST SEALER je jednosložkový, rychle schnoucí, rozpouštědlový základní lak, pro aplikaci válečkem nebo plochým aplikátorem. Je primárně určen na exotické, málo savé a jinak problémové dřeviny, protože izoluje výluhy dřeva a zároveň zachovává přirozené barvy dřeva.

Zobrazit detail
RETARDER

RETARDER

Zpomalení a prodloužení doby schnutí laků CLASSIC při vyšších teplotách.

Zobrazit detail
CLASSIC

CLASSIC

Dvousložkový rychleschnoucí podlahový lak vytvrzovaný kyselinou s vysokou odolností proti opotřebení, poškrábání, oděru, poničení a chemikáliím. Není náchylný na mráz.

Zobrazit detail
URETHANE

URETHANE

Trvanlivý jednosložkový podlahový lak pro podlahy z měkkého i tvrdého dřeva lze použít na vzájemné opakované přelakování ale i přelakování většiny alkyd uretanových laků. Není náchylný na mráz.

Zobrazit detail
 FAST FILLER

FAST FILLER

Synteko FAST FILLER je jednosložkové, ředidlové, rychle - schnoucí pojivo, pro přímé použití při smísení s dřevním prachem. Vzniklá směs slouží pro tmelení povrchů a trhlin a lze jej použít pro plnění spár a prasklin až 2 mm. Tmelený a vybroušený povrch je připraven pro aplikace všech Synteko laků nebo Synteko olejů.

Zobrazit detail

PŘED POUŽITÍM PODLAHY • Podlahu lze opatrně používat 24 hodin po aplikaci poslední vrstvy. • Nábytek lze rozmístit po 24 hodinách. • Před pokládkou koberců nechte vyschnout po dobu 1 týdne. • Povrch je plně vyzrálý po dvou týdnech. • Během prvního měsíce neošetřujte podlahu vodou nebo čistícími prostředky. • Na nohy židlí a stolů připevněte plstěné podložky, aby nedošlo k poškrábání nátěru. • Povrch nesmí být zakrytý neprodyšnými ochrannými materiály. VĚNUJTE PROSÍM POZORNOST! • Ředidlové laky nelze použít pro přelakování vodou ředitelných laků. • Druhy dřeva, které obsahují olej a pryskyřici, jako např. teak, by měly být lakovány co nejdříve po strojním broušení. • Lak by měl být před použitím dobře protřepán. Aby se vzduch, který se při třepání dostane do laku, mohl uvolnit, potřebuje několik minut. Protřepejte jej např. před vysáváním podlahy pro lakování. UPOZORNĚNÍ! Před použitím prostudujte aktuální produktový a bezpečnostní list výrobku. Tento dokument představuje pouze výběr hlavních informací.