Oleje

Oleje

OLEJE

Ošetření dřevěné podlahy olejem dodává podlaze útulný vzhled a výlučný dotykový pocit přírodního dřeva. Olej penetruje do povrchu dřeva a zvýrazňuje jeho barvu a kresbu dřeva. Povrch se stává velmi trvanlivým a tudíž vhodným pro velmi frekventované plochy. Při řádné údržbě je olejem ošetřená podlaha více odolná proti opotřebení. Zůstává léta krásná a nikdy už se nebude muset brousit na holé dřevo. Podlahové oleje Synteko jsou velmi dobře odolné proti opotřebení, ihned použitelné, nežloutnou a jsou téměř bez zápachu. Všechny lze pomocí pigmentů tónovat.

PŘED UŽÍVÁNÍM PODLAH OŠETŘENÝCH OLEJEM: • Pokládku rohoží nebo koberců provádějte po 3 dnech. Nepoužívejte koberce neprodyšné, s protismykovým podkladem nebo jiné podobné krytiny. • Během prvního týdne podlahu ošetřenou Synteko podlahovými oleji neumývejte. • Na nohy židlí a stolů připevněte plstěné podložky, aby nedošlo k poškrábání nátěru. UPOZORNĚNÍ! Před použitím prostudujte aktuální produktový a bezpečnostní list výrobku. Tento dokument představuje pouze výběr hlavních informací

SYNTEKO 2K SOLIDMAX OIL

SYNTEKO 2K SOLIDMAX OIL

Uretanem modifikovaný borovicový olej. 

Synteko 2K SOLIDMAX OIL obsahuje 100% sušiny, je bez rozpouštědel , s nulovým obsahem VOC. Jde o 2-složkový uretanem-modifikovaný podlahový olej pro dřevěné podlahy do vnitřního prostředí , lehce zpracovatelný a rychleschnoucí , obohacuje barvu všech druhů dřeva, může být uzavřen všemi 2-složkovými SYNTEKO laky na vodní bázi.

Zobrazit detail
RE - COVER

RE - COVER

Kyslíkem vytvrzovaný údržbový olej s lehkou parfemací.

Zobrazit detail
DOMO

DOMO

Nízko sušinový olej na alkydové bázi s velmi dobrými vlastnostmi, možnost aplikovat také válečkem.

Zobrazit detail
NATURAL

NATURAL

Vysoko sušinový, lehce parfemovaný podlahový olej, s velmi dobrou vydatností a vynikajícími vlastnostmi. NATURAL olej lze přelakovat vodou ředitelnými laky Synteko. Využití např. probarevným olejem tónované podlahy nebo pro zvýraznění barev exotických dřev a také za účelem snížení barevných změn dřeva při použití vodou ředitelných laků.

Zobrazit detail
DECK OIL

DECK OIL

Olej na venkovní terasy pro první ošetření nových ale i na přeolejování již dříve olejem ošetřených dřevěných teras, balkonů nebo jiných dřevěných povrchů v exteriéru. Základem oleje jsou suroviny rostlinného původu, které činí dřevěné povrchy odolnějšími proti opotřebení, kapalinám a zvyšuje protiskluzové vlastnosti (protismyková třída R10 DIN 51130). DECK OIL je vhodný i pro thermowood, nepotřebuje základní nátěr, obsahuje UV ochranu a na povrchu nevytváří film.

Zobrazit detail
HARDWAX OIL

HARDWAX OIL

Hardwax olej bez obsahu rozpouštědel má velmi dobrou vydatnost a plnící vlastnosti. Jeho základem jsou suroviny rostlinného původu. Hardwax Oil udělá Vaše parketové a dřevěné podlahy odolnější proti opotřebení, kapalinám a více protiskluzné (protismyková třída DIN 51130). Jedná se o jednodenní systém: aplikuj dnes, používej opatrně podlahu zítra.

Zobrazit detail

VĚNUJTE PROSÍM POZORNOST! • Používaný olej by měl mít pokojovou teplotu. • Teplota podlahy by měla být v rozmezí 20 °C a 25 °C. • Vlhkost dřeva by měla být v rozmezí mezi 5 % a 12 % RV. • Před a během aplikace nádobu pečlivě protřeste. • Neaplikujte najednou na plochy větší než 25 m 2 (při vyšší teplotě jen 10 m 2 ). • Nenechte uschnout neabsorbovaný olej! Uschlý neabsorbovaný olej způsobuje na povrchu lesklé skvrny. • Příliš mnoho oleje má za následek delší dobu schnutí a delší dobu na další vrstvu. • U dřevin s nízkou absorbcí ponechte před první aplikací některé plochy neošetřené. Tyto plochy se doplní během zapracovávání oleje. • Při teplotě pod 18 °C bude vytvrzování kyslíkem velmi pomalé. • Během aplikace a leštění musí být systém podlahového topení zapnutý. • Neleštěte povrch, dokud je olej teplý a nezaschlý, vyvarujete se tím rozmazání oleje. • V průběhu schnutí nátěru můžete místnost větrat. • Začněte s pravidelnou údržbou před tím, než se povrch opotřebuje na holé dřevo. UPOZORNĚNÍ! Před použitím prostudujte aktuální produktový a bezpečnostní list výrobku. Tento dokument představuje pouze výběr hlavních informací.