O firmě

SYNTEKO je obchodní značkou podlahových laků, olejů a dalších přípravků pro finální povrchovou úpravu, údržbu a opravy dřevěných podlah. Výrobky Synteko se vyznačují především jednoduchou aplikací, přírodním vzhledem dřevěných podlah a vysokou efektivitou použití.

Všechny výrobky Synteko musí splňovat vysoké nároky na kvalitu, kterou profesionální uživatelé vyžadují. Naše různorodé systémy jsou proto jedinečné a jednoduché zároveň. Produkty Synteko jsou založené na konceptu jednoduchého zacházení jak pro profesionální podlaháře, tak pro domácí kutily. Široké využití v různých klimatických podmínkách navíc potvrzuje jejich kvalitu a odolnost.

Výzkum produktů Synteko je realizován ve švédském městě Malmö. Pracovníci vývojového oddělení Synteko jsou celosvětově uznávanými odborníky v oblasti vodou ředitelných laků, olejů, kyselinou tvrdnoucích laků a laků na bázi rozpouštědel. Kromě možnosti vlastních laboratoří využívají také potenciál technologických středisek AkzoNobel. To vše zaručuje, že výrobky Synteko jsou vždy na špičce vývoje. Na produkci se podílí přibližně 700 zaměstnanců, kteří vyrobí ročně více než 50 milionů litrů výrobků pro povrchovou úpravu. Za zmínku stojí také skutečnost, že první lak pod značkou Synteko byl vyroben již po skončení 2. světové války. Produkty Synteko se dnes exportují do více než 35 zemí celého světa.

Při výzkumu a vývoji nových produktů Synteko velmi dbá na odpovědný přístup ke zdraví, bezpečnosti a životnímu prostředí. Synteko se také účastní souvisejících mezinárodních programů ( Busines Charter for Sustainable Develepment, The Responsible Care and The Coatings Care Program ). Dlouhodobým cílem firmy je orientace výroby na produkty na vodní bázi a přírodní materiály. V 70. letech minulého století bylo Synteko jednou z prvních firem, v jejímž výrobním programu se objevily podlahové laky na bázi vody. Celkový přístup a firemní politika k životnímu prostředí vychází z certifikátu ISO 14001.

Synteko je jednou z obchodních divizí koncernu Arboritec AB.

Arboritec AB je švédský výrobce povrchových úprav, těžící z jeho inovační částicové technologie, která je používána pro výrobu hotových a snadno aplikovatelných výrobků pro profesionální parketáře. Výrobky firmy Arboritec jsou distribuovány do vice než 30 zemí na celém světě.
Od roku 2019 je většinovým aklcionářem Arboritecu švédská průmyslová investiční skupina Röko AB.
V České republice a na Slovensku je distribuce značky Synteko a nově i značky Arboritec zajišťována společností Tejkl s.r.o. s centrálním skladem v Rychnově nad Kněžnou.

Současným posláním značky Synteko je vyrábět špičkové produkty pro povrchové úpravy podlah, které využijí skuteční profesionálové.